|
"БИБЛИОТЕКАР ЗА ЕДИН ДЕН" С ВТОРОКЛАСНИЦИТЕ ОТ СУ "М. РАЙКОВИЧ"
11.05.2026
Второкласниците от СУ „Максим Райкович“ и техните учителки Миленка Николова и Светла Бонева се включиха в ежегодната инициатива „Библиотекар за един ден“, посветена на 11 май – професионалния празник на библиотекаря и деня на Светите равноапостоли Св. св. Кирил и Методий. С много усмивки, любопитство и желание малките участници се потопиха в света на книгите и библиотечното дело. Те имаха възможност да се запознаят с работата на библиотекаря – как се подреждат книгите, как се регистрират и обслужват читатели и колко важна е грижата за книжното богатство. В ролята на истински библиотекари децата показаха отговорност и старание. Инициативата донесе много положителни емоции и насърчи интереса към книгите и библиотеката като място за знание и вдъхновение. Благодарим на всички ученици за ентусиазма и прекрасното настроение! Честит празник на всички библиотекари – пазители на книжното богатство и духовността!
|